مقایسه جک S5 فیس لیفت با هایما S7 پلاس

www.Autokala.com

کمی پس از عرضه هایما S7 توسط ایران خودرو، خودروساز ایرانی به نقطه ضعف اساسی کراس اوور چینی که توانایی پیشرانه تنفس طبیعی آن بود، پی برد و به منظور پوشش آن، هایما S7 توربو وارد بازار ایران شد. هایما S7 توربو نه تنها توانست عدم توفیق نسخه قدیمی خود را جبران کند، بلکه رقابت نزدیکی با دیگر رقبای هموطن خود در بازار کشور را تجربه کرد و توانست جایگاه خود را به دست بیاورد. 

  

با این حال، چند سالی از حضور هایما S7 توربو در بازار ایران می‌گذرد و گرد پیری بر چهره‌ی کراس اوور چینی نشسته است؛ بنابراین اعمال برخی تغییرات بر روی آن، اتفاقی مورد نیاز بود تا بتواند کمی از جذابیت بصری محصول چینی در برابر رقبای هموطنش از جمله جک S5 فیس لیفت را حفظ کند؛ هرچند باید گفت طراحی هایما S7 توربو هیچ گاه نقطه قوت اصلی آن به شمار نمی‌رفته است. به همین جهت ایران خودرو اخیرا عرضه نسخه فیس لیفت این خودرو را با نام هایما S7 پلاس را آغاز کرده است.  

  

سطح تجهیزات رفاهی و امکانات هایما S7 پلاس که نسبت به نسخه قدیمی خود به‌روزرسانی‌هایی داشته، یکی از مهم‌ترین نقاط قوت آن محسوب می‌شود؛ ۴ ایربگ، ۴ بلندگو و ۲ تيوتر، صفحه نمايش لمسی ۸ اينچی دارای امکان اتصال از طریق AUX ،USB و GPS، كارت SD و بلوتوث، کروز کنترل، دوربین ۳۶۰ درجه، چراغ روشن در روز، قابلیت تنظيم ارتفاع چراغ‌های جلو، آینه‌های جانبی تاشو برقی مجهز به گرمکن، آینه وسط الکتروکرومیک، سنسور دنده عقب، صندلی‌های عقب ایزوفیکس، گرمکن صندلی راننده و سیستم ورود و استارت بدون کلید از جمله ویژگی‌های محصول چینی ایران خودرو به شمار می‌روند.  

  

همانطور که اشاره کردیم، پیشرانه ۲ لیتری تنفس طبیعی هایما S7 باب طبع مشتریان بازار ایرلن نبود و ایران خودرو هایما S7 توربو را که به یک پیشرانه ۱.۸ لیتری ۴ سیلندر توربو مجهز بود، وارد بازار کرد. این پیشرانه که در نسخه پلاس مصرف سوخت بهینه‌تری نیز دارد، با ۱۷۰ اسب بخار توان و ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور تولیدی خود، به خوبی از پس جثه ۱.۶ تنی کراس اوور چینی برآمده و عملکرد قابل قبولی ارائه می‌دهد. اما عملکرد رضایت بخش مجموعه پیشرانه، با کمک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته هایما S7 پلاس تکمیل می‌شود و باید گفت که به اندازه کافی خوب عمل می‌کند. 

  

سیستم تعلیق هایما S7 پلاس نیز در مقایسه با رقبای آن از جمله جک S5 فیس لیفت، سواری نسبتا راحتی را برای سرنشینان فزاهم می‌سازد، با این حال در جاده‌های پر پیچ و خم، حرکات گهواره‌ای و غیر منتظره‌ای که تجربه آزار دهنده‌ای را ایجاد کند نیز مشاهده نمی‌شود؛ اما همچنان در مقام مقایسه با جک S5 فیس لیفت، محصول کرمان موتور فرمان پذیری بهتری و دقیق‌تری دارد.
  

برتری‌‌های هایما S7 پلاس در برابر جک S5 فیس لیفت، چندان برجسته نیستند؛ به بیانی دقیق‌تر، هایما S7 پلاس کیفیت ساخت بالاتر و ارتفاع از سطح زمین بیش‌تری دارد، اما جک S5 فیس لیفت پیشرانه جذاب‌تر، خدمات پس از فروش بهتر، کابین بزرگ‌تر، توانایی‌های رانندگی برتر و امکانات رفاهی بیش‌تری دارد که برای دریافت لقب برنده این مقایسه کافی به نظر می‌رسند. لذا با در نظر گرفتن این موارد ارزش خرید جک S5 فیس لیفت را از هایما S7 پلاس بالاتر ارزیابی می‌کنیم.

www.Autokala.com

Source link

خانه
0 سبد خرید
enemad-logo