212803 196 - راهکارهای کاهش مصرف سوخت در هوای سرد

راهکارهای کاهش مصرف سوخت در هوای سرد


212803 196 - راهکارهای کاهش مصرف سوخت در هوای سرد
به گزارش خبرنگار خودروکار؛ با انجام چند کار و توجه به نکاتی می توان مصرف سوخت خودرو را در هوای سرد بویژه در زمستان کاهش دهید.  با چک کردن میزان باد تایرها ئ همین طور اضافه کردن مقار باد در صورت لازم مصرف سوخت کمتر خواهد شد.

همین‌طور می‌توانید از روغن موتورهایی که برای هوای سرد طراحی شده‌اند، استفاده کنید تا اصطکاک موتور خودرو، کاهش یابد. به‌جای این‌که در حالت توقف اقدام به گرم‌کردن خودروی خود کنید، شروع به حرکت کنید. خودرو در این حالت با استفاده از گرمای موتور، بسیار سریع‌تر  گرم می‌شود.

حدالمقدور چند سفر را در یک سفر جای داده و دفعات زیادی اقدام به راه‌اندازی دوباره خودرو نکنید. سعی کنید از سیستم ضدیخ بیش از حدی که لازم است استفاده نکنید.

پارک‌ کردن خودرو در پارکینگ‌های سرپوشیده باعث می‌شود خودرو گرم ‌تر بماند و زمان کمتری صرف گرم‌ کردن خودرو شود.

خودروی شما در برف و یخ هم سوخت بیشتری مصرف می‌کند. به‌ طور کلی، به صرفه ‌ترین سرعت، ۴۵ مایل در ساعت است. اگر جاده پوشیده از یخ باشد، شما مجبورید با سرعتی بسیار کمتر از این مقدار حرکت کنید. تایرهای خودروی شما هم تماس کمتری با جاده خواهند داشت که بدان معناست که تمام قدرت خودروی شما به جاده منتقل نخواهد شد. تمام این دلایل کوچک سبب تفاوتی بزرگ می‌شوند.

عوامل زیادی وجود دارند که مصرف سوخت خودرو را افزایش می دهند و شما می توانید با تنظیم به موقع موتور، استفاده از روغن موتوری که اصطکاک را بین قطعات موتور کاهش می دهد  و استفاده از سوخت با کیفیت از مصرف سوخت را کاهش دهید.

شما از ما بپرسید!

*** گفتنی است شما مخاطبان عزیز نیز می‌توانید سوالات یا مشکلات فنی خودرویی خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید تا «خودروکار» به آن‌ها پاسخ دهد.

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟از ما بپرسید!