بازارهای ثانویه جذابیت خرید خودرو را از بین برد/ کاهش سوددهی تقاضا را در بازار خودرو کاهش داد


محمد تقی احمدیان در گفت و گو با خبرنگار خودروکار با تاکید بر این که در کاهش تقاضا در بازار خودرو دو دلیل اصلی وجود دارد، گفت: تقریبا نیمی از جامعه دارای خودرو هستند و در این شرایط این بخش تمایلی به هزینه دوباره برای خرید خودرو در شرایط فعلی اقتصادی نیستند.عده زیاد دیگری نیز توان بالای اقتصادی برای خرید خودرو ندارند چرا که خودروهای موجود در بازار قیمت مناسبی ندارند، بنابراین قدرت خریدی وجود ندارد. 

وی افزود: این دسته از افراد به دلیل قیمت های بالای بازار آزاد ترجیح می دهند که به دلیل قیمت مناسب کارخانه، نسبت به مشارکت در طرح های فروش و یا پیش فروش خودروسازان اقدام کنند که در این مورد نیز شانس برنده شدن نیز بسیار محدود است.

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف با بیان این که در این شرایط سرمایه موجود برای خرید خودرو به سمت بازارهایی با بازگشت سرمایه مناسب حرکت خواهد کرد، تصریح کرد: در حال حاضر بازار بیشتر به سمت بورس، سکه ، دلار و مسکن تمایل دارد چرا که بازار خودرو دیگر سودده نیست.

احمدیان ادامه داد: همه موارد دست به دست هم داده تا در کنار افزایش تورم و کاهش قدرت خرید بازار خودرو شاهد کاهش تقاضا باشد چرا که بازگشت سرمایه در این صنعت دشوار است و سودده نیست.

وی اظهار کرد: در این شرایط تنها متقاضیان بازار، مصرف کنندگان واقعی هستند چرا که مصرف کننده واقعی برای کار و زندگی نیاز به خودرو دارد و تنها اقدام به تعویض خودرو می کند که از نظر اقتصادی در بازار چندان تاثیرگذار نیست. 

انتهای پیام/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری کد امنیتی...